Uchwała Nr 228/3228/2014 Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 2014-04-15

Numer
228/3228/2014
w sprawie
powołania i określenia zasad działania Komisji Konkursowej do spraw oceny ofert zgłoszonych w ramach otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych w sferze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym
Data wydania
2014-04-15
Departament
Departament Zdrowia

Uchwała Nr 228/3228/2014

Zarządu Województwa Podlaskiego

z dnia 15 kwietnia 2014 roku

w sprawie powołania i określenia zasad działania Komisji Konkursowej do spraw oceny ofert zgłoszonych w ramach otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych w sferze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 596 z późn. zm.[1]), w związku z art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.[2]) oraz w związku z § 19 Uchwały Nr XXXIII/406/13 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 29 listopada 2013 r. w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Województwa Podlaskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2014 roku” uchwala się, co następuje:

§ 1. Powołuje się Komisję Konkursową, zwaną dalej Komisją, w celu dokonania oceny ofert zgłoszonych w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, w następującym składzie:

  1. Elżbieta Rajewska – Nikonowicz – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Przewodniczący Komisji,
  2. Bożena Tomaszewska – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Zastępca Przewodniczącego Komisji,
  3. Krystyna Bobrowska – Dąbrowska – Kierownik Działu Polityki Społecznej w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Członek Komisji,
  4. Alina Pyłkowska – inspektor w Departamencie Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Członek Komisji,
  5. Marta Harbaszewska – pomoc administracyjna w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Członkiem Komisji,
  6. Anna Golubiewska – starszy inspektor w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, Sekretarz Komisji.

§ 2.

  1. Do zadań Komisji należy dokonanie oceny zgłoszonych ofert na realizację poszczególnych zadań w sferze, o której mowa w § 1 oraz sformułowanie na piśmie wyników dokonanej oceny.
  2. Członkowie Komisji przed przystąpieniem do oceny składają oświadczenia o bezstronności do protokołu Komisji. W przypadku wystąpienia okoliczności wskazujących na brak bezstronności lub interesowności Członka Komisji, podlega on wyłączeniu z prac Komisji.
  3. Przy dokonywaniu wyboru zgłoszonych ofert Komisja stosuje następujące kryteria punktowe:
  1. merytoryczne (stopień, w jakim oferta odpowiada warunkom realizacji zadania, zasięg działania, atrakcyjność, nowatorstwo/możliwość kontynuacji): 12 pkt,
  2. finansowe:
  1. koszty realizacji zadania w stosunku do zakresu i liczby osób objętych projektem: 2 pkt,
  2. udział wkładu własnego oferenta: 2 pkt,
  3. inne źródła finansowania: 1 pkt.
  1. organizacyjne (posiadane zasoby rzeczowe, kadrowe – profesjonalizm kadry): 2 pkt,
  2. dotychczasowe doświadczenie w realizacji zadań podobnego typu: 2 pkt,
  3. ocena dotychczasowej współpracy z administracją publiczną (rzetelne oraz terminowe wykonywanie i rozliczanie zadań zleconych w ubiegłych latach) pozytywna współpraca: 1 pkt, brak wcześniejszej współpracy: 0 pkt, negatywna ocena współpracy: – 3 pkt.
  1. Po dokonaniu oceny, Komisja ustala ranking ofert wg. punktacji i wybiera najlepsze oferty, proponując wysokość dotacji.
  2. Wyniki swych prac, w formie protokołu podpisanego przez wszystkich członków Komisji uczestniczących w posiedzeniu, Komisja przedkłada Zarządowi Województwa Podlaskiego w ciągu jednego miesiąca od daty końcowej składania ofert. 

§ 3.

  1. Komisja obraduje na posiedzeniach zwoływanych przez Przewodniczącego.
  2. Komisja może obradować i podejmować decyzje w obecności co najmniej połowy jej składu.
  3. Decyzje Komisji podejmowane są w drodze konsensusu, a jeżeli okaże się to niemożliwe, zwykłą większością głosów obecnych na posiedzeniu Członków, w głosowaniu jawnym.
    W przypadku równej ilości głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego Komisji.
  4. Na wniosek Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku w pracach Komisji mogą uczestniczyć także, z głosem doradczym, osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy.

§ 4.

  1. Pracami Komisji kieruje i reprezentuje ją na zewnątrz Przewodniczący.
  2. W przypadku niemożności uczestnictwa Przewodniczącego w posiedzeniu Komisji, jej pracami kieruje Zastępca Przewodniczącego Komisji.
  3. Do zadań Sekretarza Komisji należy udokumentowanie i przechowywanie dokumentacji ilustrującej przebieg posiedzeń i wyników prac Komisji.

§ 5.

  1. Kadencja Komisji trwa do 31 grudnia 2014 roku.
  2. Za pracę w Komisji jej członkowie nie otrzymują wynagrodzenia.
  3. Obsługę organizacyjną Komisji zapewnia Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.

§ 6. Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


[1] Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2013 r., poz. 645.

[2] Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 112, poz. 654; Nr 205, poz. 1211; Nr 209, poz. 1244; Nr 208, poz. 1241;  Nr 149, poz. 887; Nr 232, poz.1378.

Powrót na początek strony